Psycholog, psychoterapeuta, terapeuta uzależnień

call791 839 671

mail_outlinebrzostowska.m@przestrzen-katowice.pl

Magdalena Gołacka-Brzostowska

Jestem psychologiem, psychoterapeutą oraz certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (PARPA 1040).

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Poradniach leczenia uzależnień min.: Samodzielnym Publicznym Zakładzie Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Siemianowicach Śląskich, Miejskiej Izbie Wytrzeźwień w Katowicach oraz Stowarzyszeniach.

Pracuję z osobami doświadczającymi problemów związanych z lękiem, depresją, zaburzeniami adaptacyjnymi spowodowanymi zmianą sytuacji życiowej. Prowadzę psychoterapię pacjentów współuzależnionych (rodzin osób uzależnionych) oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA).

Pracuję również z osobami cierpiącymi z powodu nadużywania alkoholu oraz osobami uzależnionymi od substancji i zachowań zmieniających nastrój (alkohol, narkotyki, hazard, gry komputerowe, zachowania seksoholiczne).

Pomaganiem zawodowo zajmuje się od 13 lat. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Zadbałam też o terapię własną. Swoją wiedzę poszerzam przez uczestniczenie w licznych kursach. Obecnie jestem w trakcie 4 letniego całościowego Kursu Psychoterapii organizowanym przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego w Krakowie atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii i Sekcję Naukową Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

OBSZAR MOJEJ PRACY

Oferuję psychoterapię dla osób, które:

  • nadużywają alkoholu, narkotyków, hazardu, seksu (terapia uzależnienia)
  • chcą ograniczyć picie alkoholu
  • pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych (terapia DDA)
  • doświadczają trudności w związku z uzależnieniem bliskiej osoby (terapia współuzależnienia)
  • doświadczają przemocy
  • kryzysu w relacjach partnerskich (terapia par/małżeńska)
  • doświadczają traumy
  • cierpią z powodu zaburzeń zachowania

W ośrodku prowadzę:

Terapia online

W obecnym czasie większość terapeutów, mimo wcześniejszych własnych opinii, proponuje formę terapii online. Terapia przebiega w standardowej formule - proces terapeutyczny jest poprzedzony konsultacjami wstępnymi.

Szczegóły

Konsultacja psychoterapeutyczna

Pierwszy kontakt pacjenta i terapeuty ma miejsce podczas konsultacji. W trakcie rozmowy zbierany jest podstawowy wywiad oraz powody zgłoszenia się do specjalisty.

Szczegóły

Psychoterapia indywidualna

Proces terapeutyczny poprzedzony jest konsultacjami, na których omawiany jest cel terapii. Terapia indywidualna to cykliczne spotkania różniące się od pomocy psychologicznej głębokością oraz długością pracy.

Szczegóły

Psychoterapia młodzieży

Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia mogą skorzystać z psychoterapii, zgłaszając się wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym. Podczas pierwszych spotkań ważne jest aby poznać problem, z którym osoba się zgłasza.

Szczegóły

Psychoterapia par

Zapraszamy na terapię par osoby, które przeżywają trudności w swoim związku formalnym, jak i nieformalnym. Terapia par to spotkanie z terapeutą (lub terapeutami), które ma na celu umożliwienia otwartego dialogu pozwalającego określić swoje emocje, potrzeby oraz dążenia.

Szczegóły

Psychoterapia uzależnień

Terapia uzależnień jest procesem leczenia polegającym na uświadamianiu sobie mechanizmów prowadzących do rozwijania się choroby. Wszelkie uzależnienia są chorobą postępującą, którą warto leczyć.

Szczegóły

Psychoterapia grupowa

Terapia grupowa jest formą psychoterapii, w której możemy spotkać się ze sobą samym na tle grupy. Możemy pooglądać się w oczach nie tylko jednego terapeuty (jak to ma miejsce w terapii indywidualnej), a w oczach kilku osób.

Szczegóły

© Przestrzeń | created by YT